BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonu

 Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonu nedir?

Saç Simülasyonu, kafa derisine uygulanan bir çeşit kalıcı renklendirme uygulaması olarak tanımlanabilir. Epidermal mikropigmentasyon uygulanarak gerçekleştirilen ve cerrahi olmayan bir alopesi kellik giderme yöntemidir. Bu uygulama ile kafanızda saç olmayan kısımlara küçük boya efektleri uygulanarak saç varmış gibi gösterilir. Bir anlamda boya ile illüzyon yapılır. Kesinlikle bir saç ekim yöntemi değildir. Fakat saç ekiminden sonra tamamlayıcı bir yöntem olarak kullanılırsa, oldukça iyi sonuçlar doğurur. Bu uygulama saçkıran gibi bölgesel saç problemlerinin çözümünde de etkili rol oynar.

Saç Simülasyonu nasıl yapılır?

Saç Simülasyonu yönteminde, özel cihazlar aracılığı ile kafa derisine mikropigmentasyon yani renklendirme uygulanır. Bu pigmentasyon esnasında, saç kökleri ve kıl yapılarına benzer formlar kullanılır. Bu şekilde de doğal, dolgun bir saç görüntüsü elde edilmiş olur. Saç Simülasyonu işlemi dövme cihazlarından farklı olarak özel cihazlarla yapılır. Bununla birlikte, kişiye özel ve tek kullanımlık steril iğnelerle ve steril ortamda çalışılması gereklidir. Simülasyon işlemi saç ekiminden sonra uygulanabilir. Ayrıca saç simülasyonu yapılmış bir bölgeye de saç ekimi yapılabilir.

Uygulama süresi ne kadardır?

İlk seans uygulama süresi, yapılacak alana bağlı olarak 1,5 ile 2 saat arasında değişkenlik gösterir. Saç simülasyon işleminde uygulama bölgesi kremlerle uyuşturulur. Böylelikle işlem sırasında yoğun bir ağrı hissedilmez. Uygulama sonrası yara ve çizik oluşmadığı için kişi rahatlıkla normal yaşantısına devam edebilir.

Saç Simülasyonu ne kadar süre kullanılır?

Saç Simülasyonu saçlarda ki kalıcılığı kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişkenlik gösterir. Kişinin cilt yapısı ve kişinin yaşamsal fonksiyonlarına bağlı olarak ortalama 6 ay-2 yıl kullanım süresi vardır.

Uygulama yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Simülasyon uygulaması yaptırdıktan sonra özellikle dikkat etmeniz gereken noktalar yoktur. İşlem yapıldıktan hemen sonra gündelik yaşantınıza devam edebilirsiniz. Özel olarak kullanmanız gereken bir krem, şampuan veya bakım kürü gibi bir ürün bulunmamaktadır.

Uygulamanın Zararları Nelerdir?

Tamamen %100 bitkisel ürünler ile yapılan saç simülasyonunun kişiye herhangi bir zararı yoktur.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın