BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

BB Glow

BB Glow

 BB Glow

Güzelleşmek uğruna uygulanan yöntemlerin kökeninin insanlık tarihi kadar eskiye dayandığını söylesek yanılıyor olmayız. Elbette tarih boyunca güzellik algısı ile birlikte uygulamalar da birçok kez değişti, gelişti ve nihayet bugünkü halini aldı. Ne var ki, insanlığın ihtiyaçları doğrultusunda sürekli kendini yenilemeyi sürdüren güzellik uygulamaları içinde pürüzsüz bir cilde sahip olma tutkusundan asla vazgeçilmedi. Bu ihtiyaca yönelik geliştirilen BB Glow da modern zamanların güzellik iksiri olarak karşımıza çıkıyor. Peki BB Glow nedir ve neden giderek daha popüler hale geliyor?

Güzellik trendleri her geçen gün farklılaşsa da pürüzsüz bir cilt beklentisi, sanıyoruz ki ilelebet sürecek. Bu anlamda işlevsel bir çözüm olan BB Glow da zaman geçtikçe çok daha fazla kişinin başvurduğu bir uygulama olacak. Fakat her şeyden önce BB Glow hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve bu işlemin ciltteki etkilerini irdelemekte büyük yarar var. İşte BB Glow ile ilgili bilmenizde fayda olan ayrıntılar…

BB Glow Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Kalıcı fondöten olarak da anılan BB Glow, temel olarak cilt kusurlarını kapatmak için uygulanan bir işlem. Hem erkeklerin hem de kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Ancak herhangi bir kimyasal içeriğe sahip olmayan BB Glow uygulaması, bu yönüyle cilde zararlı değildir. Hatta cildin sıkılaşmasını, akne ve damar izlerinin azalmasını sağladığı için bu işlemin gayet faydalı olduğunu düşünebiliriz.

Özel bitkisel serumların kullanıldığı BB Glow uygulaması, teninizin sahip olduğu rengin eşitlenmesini sağlayarak size doğal bir ışıltı ve pürüzsüzlük kazandırır. BB Glow nedir sorusunu yanıtladıktan sonra bu işlemin oldukça güvenilir olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Fakat tüm güzellik uygulamalarında olduğu gibi BB Glow işlemleri için de cildinizi profesyonelliğine güvendiğiniz, bu alanda uzmanlığı olan kişilere emanet etmenizi tavsiye ederiz.

Somon DNA, Hifugold ve kalıcı makyaj gibi pek çok güzellik uygulamasına başarıyla imza atan, bu anlamda yılların birikimine sahip olan  İrem Güzellik, bu anlamda sizin için son derece ideal bir seçenek olacaktır. Dolayısıyla BB Glow işlemi yaptırmayı düşünenlerin zihinlerindeki tüm soru işaretlerini gidermek adına İrem Güzellik Salonunda uygulanan BB Glow işlemine dair süreci aktarmakta büyük fayda var.

BB Glow işlemini gerçekleştirmek için öncelikle özel olarak hazırlanan bitkisel serumlar, bu işleme özel bir cihaz aracılığıyla cilt üzerine uygulanıyor. Söz konusu serumların içeriği; ciltte sıkılaşma, renk eşitsizliklerini ortadan kaldırma, nem kazandırma, ışıltı sağlama ve fondöten etkisi yaratan pürüzsüz bir görüntü oluşturmayı kolaylaştırıyor. Mikro iğne sistemi ile ciltteki ince çizgiler açılıyor ve cilt altında kolajen üretiminin artırılmasına katkıda bulunuluyor. Bu sayede hücrelerin daha çabuk yenilenmesi sağlanıyor.

Bu işlemden sonra ciltteki serbest radikalleri nötr hale getirirken cildin melanin içeriğini de UV ışınlarına maruz kalmadan azaltmayı sağlayan serumlar, cilt tonunun aydınlanmasını sağlıyorlar. Ortalama 3 seans süren BB Glow uygulaması, 6 ila 1 yıl kadar kalıcı olabiliyor. O halde gelin, cilt kusurlarını ortadan kaldırmayı sağlayan BB Glow’u biraz daha mercek altına alıp diğer avantajlarına da göz atalım.

BB Glow Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

BB Glow nedir, artık biliyorsunuz. Yine de cildinizde pürüzsüz bir dokunuşu garantileyen BB Glow’un sunacağı tüm avantajları bilmenizin bu uygulamaya karar vermenizi çok daha kolaylaştıracağından eminiz. BB Glow sayesinde güneş ışığının neden olduğu çillenme ve lekeli görünümün etkilerini hafifletebilmek mümkün. Foto yaşlanma olarak da bilinen bu etkiden rahatsızsanız BB Glow işlemi ile çillerin ve güneş lekelerinin azalmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca cilt üzerinde oluşmuş ve geçmek bilmeyen akne ve yara izlerini de BB Glow ile azaltabilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Üstelik birçok kişinin rahatsızlık duyduğu kılcal damar görünümünün de çözümü yine BB Glow’da. Bu uygulama aracılığıyla cilt yüzeyinin kusursuz bir görünüme sahip olması için en önemli adımı atabilirsiniz.

Ek olarak, bir diğer yaygın şekilde rastlanan cilt sorunlarından göz çevresi ve göz altlarındaki renk eşitsizliğini de yine BB Glow ile göz ardı edebilmek mümkün. Cilt tonunu eşitleme özelliği bulunan BB Glow işlemi sonrasında nem dengesine kavuşmuş bir cilde de sahip olabilirsiniz. Böylece teninize esnekliğini geri kazandırarak kırışıklıkları hafifletebilir, hücre yenilenmesini hızlandırarak yeni kırışıklık oluşumunu da geciktirebilirsiniz.

Güzelliğinizi tamamlayacak diğer ipuçları için Ufak Dokunuşlar ile Mucizeler Yaratacak Güzellik Sırları başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

BB Glow Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

BB Glow uygulaması yaptırmaya karar vermeden önce birtakım sağlık kriterlerine önem vermek gerekiyor. Olumsuz sonuçların yaşanmaması adına sağlığı ile ilgili sorun yaşayanların bu tür cilt uygulamaları yaptırmadan önce gerekli önlemleri almaları veya yaptırmamaları öneriliyor.

Bu doğrultuda örneğin kanser hastaları, kan hastalığı yaşayanlar, hamileler, emzirme dönemindeki anneler, pıhtılaşma bozukluğu olanlar ve akut bulaşıcı hastalığı olan kişiler için BB Glow işleminin sakıncalı olduğunu belirtmekte yarar var. Ayrıca BB Glow uygulanacağı yüzeyde ben yoğunluğu, siğilleri ve uçuğu olanların ve egzama, dermatit, sedef hastalığı, epilepsi ve diyabet hastalığı olanların da temkinli olmalarını kesinlikle tavsiye ederiz.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın