BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Eyeliner

Eyeliner

 Eyeliner

Eyeliner Nedir?

Eyeliner, göz kenarlarına çizgi çekmek için kullanılan bir göz kalemidir. Makyaj yapmak göründüğü kadar kolay bir işlem değildir. Her kadının eli yatkın olmuyor. Bu yüzden bazı kadınlar evlerinde makyaj yaparken oldukça zorlanıyor. Fakat günümüzde bu durumda kolaylaşmaya başladı. Video ve fotoğraf anlatımlarıyla adımları izleyerek kadınlar makyaj yapmayı başarıyor. Özellikle kadınlar eyeliner sürmekte çok zorlanıyor. Eyeliner çekmek zor zanaat olmuş bir durumda.  Kadınlar dramatik, nostalji ve eyeliner modellerini göz kapaklarında görmek istiyor.

Eyeliner  Çeşitleri Nelerdir?

Eyeliner'ın dört çeşidi vardır bunlar, likit eyeliner, kalem eyeliner, jel ya da krem eyeliner, toz eyeliner'dır.

1. Likit Eyeliner

Küçük bir şişede likit halinde bulunmaktadır. İnce uçlu fırçası ile kirpiğin köklerine yakın bir yerde çizgi çekmenizi sağlar. Fakat bütün eyeliner çeşitlerinden en zor sürülendir.

2. Kalem Eyeliner

En yaygın kullanılan ve en çok tavsiye ettiğimiz kalem biçimindeki eyeliner'dır. Bütün kadınların gözdesi olmuş durumdadır. Ayrıca kalem eyeliner'ı silikonlu olanlarından seçerseniz daha kolay bir şekilde sürebilirsiniz.

3. Jel veya Krem Eyeliner

Kalem eyeliner'ı sevip sertliğini sevmeyenler için jel veya krem eyeliner ideal bir seçim olacaktır. Bu eyelinerlar genellikle minik kavanozların içerisinde satılmaktadır. Likite benzeyen jel veya krem eyelinerlar daha kolay sürülmektedir.

4. Toz Eyeliner

Sürmeli olan toz eyeliner'ın tahta bir çubuğu vardır. Badem yağı ile harmanlanmış olan toz eyeliner'lar likit şeklinde kullanılmaktadır. Toz eyelinerı sürerken nemli bir fırça kullanmak çok önemlidir.

Eyeliner Nasıl Sürülür ?

İlk başlayan için kalem formlu eyelinerler tercih edilmelidir. Eyeliner sürmek aslında hiç düşündüğünüz kadar zor değil sadece el yatkınlığı ve birazcık tecrübe istiyor. Deneyip ve uyguladıkça el yatkınlığı ve tecrübe kendiliğinden oluşuyor.

Gözünüzün bitiş çizgisini belirleyin.

Sonra bitiş çizgisinden yukarıya doğru istediğiniz uzunlukta bir çizgi çizin.

Kuyruğunuzun ne kadar uzun olmasını istiyorsanız çizgiyi o kadar yukarı doğru uzatabilirsiniz.

Göz pınarına gelin ve buradan göz bitimine kadar bir çizgi çizin. Bu çizgiyi göz bitiminizde diğer çizgi ile birleştirin.

Bu çizgi ince olsun.

Kalın çizgi isterseniz, aynı çizginin üstünden taşırarak tekrar geçebilirsiniz.

Bu işlemi tekrarladıkça daha da kolay hale gelecek ve eyelinır çekmek artık sorun olmayacak.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın