BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

 Cilt Bakımı

Cildimiz her zaman mükemmel görünmeyebilir. Çünkü çevresel koşullara sürekli açıktır. Bu yüzden çabuk yıpranır, pürüzlenir, lekelenir ve yaşlanır. Sivilcelenme, siyah noktalar, beslenme alışkanlıkları, makyaj yapmak, alkol ve sigara tüketimi de cildin görünümünü etkileyen en önemli faktörlerdir. İşte tüm bu sebeplerden dolayı cildimize ihtiyacı olan temel bakımı vermemiz çok önemlidir. Cilt Bakımı cildimiz için kusursuz bakım rutinidir. Onu iyileştirmek ve iyi tutmak için gereken her şey bu temel rutinin içinde yer alır. 

Cilt Bakımı nedir sorusunun cevabı, cildi iyileştirmek için düzenli olarak uygulanan bakımların tümüdür diyebiliriz kısaca. Bu bakımların içine temizleme, nemlendirme, maske gibi cildin yararına olan tüm bakımlar girer.

Cilt Bakımı neden gereklidir?

Parlak ve pürüzsüz bir görünüm, doğru cilt bakımı ile başlar. Cildin güzelliğini korumak için yapılması gereken cilt bakımı, cilt üzerinde biriken ölü tabakayı temizleyerek cildi yenilemek için yapılan uygulamaları kapsar. Bu şekilde kusursuz cilde sahip olabilirsiniz.

Düzenli Cilt Bakımı hangi sorunları önlemek içindir?

- Siyah nokta ve sivilceleri önlemek için: Bunun için en temel koşul düzenli yapılan cilt temizliğidir. Ölü hücrelerden, kirden, makyajdan arınan cilt taze, canlı ve parlak görünür. Shiseido'nun çifte temizlik ritüeli ile bunu eşsiz şekilde yapın. Önce Perfect Cleansing Oil ile cildinizi masaj yaparak temizleyin Cream ile kullanarak yüzünüzü yıkayın. Cildiniz pırıl pırıl, masaj etkisi canlanmış ve taze görünecektir. 

- Cilt lekelerini önlemek için: Aynaya baktığınızda gözünüze ilk takılan o sevimsiz leke oluyorsa, mücadele zamanı gelmiş demektir. Cilt lekeleriyle savaşmak sabır ister! Ama bu can sıkıcı lekelerden kurtulmak imkansız değildir. Serum, ciltteki inatçı lekeleri azaltmak için özel olarak geliştirilmiş bir formül içeren leke karşıtı serumdur. Mevcut koyu lekeleri azaltır, iyileşmeye direnç gösteren inatçı lekeleri serbest bırakır.

- Geniş gözenekleri önlemek için: Geniş gözenekler özellikle yağlı ve karma ciltlerin problemidir. Bu ciltlerde yağ dengesi sağlanırsa gözenekler de küçülür. Bunun için özel maskelerden yararlanabilirsiniz. Mask, fazla yağ da dahil olmak üzere cildi matlaştıran pürüzleri temizlemeye yarayan, Deniz Mineral Kili ile formüle edilmiş kremsi maskedir. Özellikle yağlı ve karma ciltlere önerilir. 

- Ciltteki cansız ve donuk görünümü önlemek için: Cilt Bakımı yapmalısınız. Günün yorgunluğundan arınıp cildinizin canlanmasını ve fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlamak için Shiseido Ibuki Sleeping Mask gece güzellik maskesinden yararlanabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2-3 kere yatmadan önce cildinize sürerseniz, sabah uyandığınızda cildinizin daha canlı, ışıltılı ve parlak olduğunu görürsünüz. İnce çizgiler ve koyu halkalar azalır. Cildiniz çiğ tanesi kadar yumuşak ve taze görünür.

- Ciltteki renk eşitsizliklerini önlemek için: Renk eşitsizliği en sık görülen cilt sorunlarından biridir. Çok çeşitli çevresel sorunlardan kaynaklanabilir. Bunun için önereceğimiz ürün Ultimune, Shiseido’nun tam 20 yıllık çalışmasının bir sonucudur. Ultimune’un bu kadar özel ve eşsiz kılan şey ise; cildin savunma gücünü arttırmasıdır. Cilt fonksiyonlarının en iyi potansiyele ulaşmasına, cildinizin tıpkı doğduğunuz andaki gibi göz alıcı, pürüzsüz, esnek ve genç görünmesine yardımcı olur. Ultimune’u 1 ay boyunca düzenli kullandığınızda çizgilerinizi azalttığını, renk tonu eşitlenmiş parlak yani sağlıklı bir ten elde ettiğinizi, üzerine uygulanan serum ve kremlerin etkisini arttırdığını göreceksiniz.

Cilt Bakımı olmazsa olmazları:  Sağlıklı ve güzel bir cilt için elbette sadece kozmetik kullanımı yetmez. Cilt bakımı bir bütündür ve cildi içeriden de güzel şekilde beslemek gerekir. Çünkü yediğiniz her şey cildinize yansır. 

Güzel bir cilt için dikkat etmeniz gerenler: - Vitamin ve mineral eksikliğini gidermek için düzenli meyve ve sebze tüketmek. Özellikle cildin pürüzsüzlüğü için A ve E vitamini içeren gıdalar çok önemli.

- Bol bol su içmek. Su cildimizin de hayat kaynağı! Çünkü su içmek, cildimize de nem depolar ve toksinleri vücudumuzdan atmamızı sağlar.

- Düzenli uyku. Yetişkinler için ortalama 7-8 saat gece uykusu cildimizin güzelliği için olmazsa olmazlardan biri. Çünkü cilt kendini geceleri yeniliyor.

- Spor. Spor yaparken salgılanan mutluluk hormonu ve ter ile atılan toksinlerin cildimize ne kadar iyi geldiğini tahmin etmek zor değil.

Sağlıklı bir cilt için yapılmaması gerekenler:

- Sigaranın sağlığımız dolayısıyla cildimiz için de bir zehir olduğunu söylemeye gerek var mı?

- Çok yağlı yiyecekler, kızartmalar ve fast food beslenmeden de mümkün olduğunca kaçılmalı.

- Aşırı alkol tüketimi de cildimizi sigara gibi yıpratan faktörlerin başında geliyor.

- Aşırı güneşlenmek. Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak, cilt kanserinin en önemli sebeplerinden biridir.  Ayriyeten cildi yaşlandırması ve cilt dokusunun lekelenip pürüzlenmesine yol açması da cabası.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın