BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Buz Lazer

Buz Lazer

 Buz Lazer

Buz lazer, epilasyon teknolojisinde büyük sıçrama yaratan ütüleme uygulamasına, buz başlık eklenerek acısız epilasyonu sağlayan bir cihazdır. Kadınlar ve erkekler için istenmeyen tüylerden sonsuza dek kurtulmanın en acısız ve konforlu yoludur. Soprano Ice, bu gelişmiş teknolojinin patentli markasıdır.

Buz Lazer safir kontak soğutma ucu sayesinde uygulama sırasında cildi soğutur, 6 ayrı cilt tipine göre oluşturulmuş özel program ile her türlü cilt tipi ve kıl türü üzerinde sorunsuz uygulama yapılabilir, enerjiyi bölerek kullandığı için sınırsız atış sayısına ulaşabilen bu teknoloji, geleneksel lazer epilasyon yöntemlerini açık ara farkla geride bırakır.

Dört mevsim uygulanabilir epilasyon.

Her cilt tipine uygunluk.

Kısa sürede maksimum etki.

Buz Lazer Nedir?

Buz lazer acısız, ağrısız ve kısa süren epilasyon seansları ile lazer epilasyon teknolojisinde gelinen son noktadır. Masaj konforunda epilasyon rahatlığı sağlayan buz lazer, ütüleme epilasyon teknolojisi ile Diode, Nd:Yag ve Alexandrite olmak üzere 3 farklı dalga boyunda lazer türünün bir araya getirildiği, FDA onaylı ve son derece etkili bir lazer epilasyon sistemidir.

 

Buz Lazer Nasıl Yapılır?

Buz başlık cilt yüzeyine temas halindedir, ütü yapar gibi, seri hareketlerle uygulama bölgesinde gezdirilir. Kıl kökleri kademeli olarak lazer dalgaları ile yakılırken contact cooling soğutma sistemi cildi rahat edeceği dereceye kadar soğutur.

Buz Lazer: İstenmeyen Tüylere Karşı Çözüm

Beden tüyleri, kişisel bakım ve temizliğin kadınlar arasındaki ortak ve en sevimsiz konusudur. Ağdanın acısına, tüy dökücü kremlerin kısa süreli geçici çözümleri, jilet kullandıktan sonra diken gibi uzayan tüylere bir de kıl dönmeleri, sivilceler ve kesikler eklenir. Kadınlar için saçlar ve kaşlar dışında tüm vücut tüyleri, aslında istenmeyen tüy kategorisine girer.

Soprano Ice, bedeni istenmeyen tüylerden nazikçe arındırırken, lekesiz bir cilt ve pürüzsüz bir ten armağan eder. Her ay bir takım yöntemlerle derinizi hırpalamanıza gerek kalmaz. Bikini giymeye de özel davetlere de her an hazır olmayı hangi kadın istemez ki! 

 

Acısız Buz Lazer Epilasyon

Soprano Ice’tan önce lazer epilasyon uygulamaları küçük de olsa hala acı duyulan işlemlerdi. Kadınlarda bacaklar, erkekler göğüs gibi geniş uygulama alanlarında seans süresi uzadığı için bu küçük acılar, ağrı eşiği de düşükse, tahammül etmesi zor bir hal alabiliyordu. Her bir atışın minicik acısı binlerce atış söz konusu olduğunda epey hissedilir bir acı olarak karşımıza çıkıyordu.

 

Epilasyon teknolojisi bu denli gelişmeden önce istenmeyen tüyler sadece kadınların problemiydi. Erkekler, belki o zamanlar da tüylerinden rahatsız oluyorlardı ya da rahatsız olan erkekler vardı fakat bunu dile dahi getirmiyorlardı çünkü ağdanın acısına kadınlar bile dayanamazken, erkeklerin güçlü, derin yerleşimli kıl köklerine sahip vücut tüylerinden ağdayla kurtulması bir tür işkence olur. İğneli epilasyondan lazer epilasyona, ütüleme epilasyondan buz lazere kadar hızla gelişen lazer epilasyon teknolojileri sayesinde kadınlar ve erkekler masaj konforunda tüylerine veda edebiliyor.  Tüm lazer epilasyon cihazlarımız hakkında bilgi almak için Lazer Epilasyon sayfamızı ziyaret ediniz.

Buz Lazer, kıl kökleri üzerindeki etkisi bakımında en başarılı lazer epilasyon teknolojisi olduğu halde uygulama sırasında hissedilen acı sebebiyle kullanımı zor ve pek tercih edilmeyen bir epilasyon uygulamasıdır. Soprano Ice ve Soprano Ice Platinum, Diode lazerlerin başarısıyla buz başlığın soğutucu etkisini birleştirerek, acısız ve başarılı bir epilasyon uygulaması elde etmemizi sağlar.

 

Buz Lazer Çalışma Prensibi

Ütüleme epilasyonu temel prensibi üzerine kurulu olduğu için cilt yüzeyine temas halinde gezdirilen buz başlık, deri altındaki kıl köklerini 810 nm diode lazer dalgalarıyla yakarken gelişmiş soğutma sistemi cildi -3 dereceye kadar soğutarak acı hissini yok eder ve herhangi bir yanık ihtimalini tamamen ortadan kaldırır.

Buz Lazer ile Serin bir masaj yaptırıyor gibi hissettiğiniz, neredeyse tamamen acısız bir epilasyon tecrübesi sunan Soprano Ice ile cildiniz  maksimum koruma altındadırAcısız, ağrısız bir epilasyon tecrübesi sunar.

İstenmeyen tüylerle kalıcı olarak vedalaşırsınız.

İnce ve açık renkli tüyler üzerinde de etkili sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Koyu tenler üzerinde de etkin bir şekilde çalışır.

Konforlu seanslar sayesinde kişisel bakım yorucu olmaktan çıkar.

4-6 seansta tedaviyi tamamlayabilir, bitmek bilmeyen epilasyon kabuslarına veda edebilirsiniz.

Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Dual Chill contact cooling soğutucu, en hassas bölgelerde dahi acısız bir epilasyon imkanı sunduğu için tüm vücut bölgelerinde güvenle uygulanabilmektedir. 

Hem hafif hem de ergonomik el probu, yüz uygulamalarında da konforlu bir epilasyon sağlar. Dudak üstü ve yüzün diğer bölgelerindeki  istenmeyen tüylerden Soprano Ice konforuyla kurtulabilirsiniz. Kulak ve burun içindeki kıllar Soprano’nun en kolay yok ettiği tüyler arasındadır.

 

Cildiniz için aldığınız bakımlar ile sağlığınız için tercih ettiğiniz hijyen ve kalite koşulları arasında bir fark olmamalıdır. Soprano Ice gibi deriye temas eden uygulamaların, doktor denetimi altında ve genel sağlık hijyen prosedürlerine uygun şekilde yapılıyor olması önemlidir.  Bu sebeple bize sorarsanız önceliğiniz  fiyat değil hizmet kalitesi ve sağlık koşullarına uygunluk aramak olmalı.

Buz Lazer uygulamasında fiyatlar tıpkı lazer epilasyonda olduğu gibi uygulanan bölgenin alanına ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Buz Lazer Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Buz lazer epilasyon etkili mi?

Etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış, patentli teknolojisi ile Buz Lazer; enerjiyi bölerek çalışan, daha az enerjiyle aynı nokta üzerinde saniyede 10 atışa kadar çıkabilen, ütüleme epilasyon yönteminin bir versiyonu olduğu için, son derece etkili bir yöntemdir. Enerjinin bölünebilmesi acıyı azaltırken, aynı enerji miktarı ile daha fazla atış yapma imkanı verdiğinden, Buz Lazer hem acısız hem en başarılı epilasyon sistemidir.

2. Buz lazer yaptırmak için yaş sınırı var mı?

Anneler, kendileri çok çektikleri için, istenmeyen tüylerden bir an evvel kurtulsun da rahat etsin diye ergenlik çağındaki genç kızları için buz lazer uygulaması programlamak isteyebiliyor. Genç danışanlarımızın 18 yaşını geçmeyi beklemelerini öneriyoruz. Bunun dışında buz lazer uygulaması için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.

3. Kaç seans sonra tüylerimden tamamen kurtulurum?

Buz Lazer diğer lazer epilasyon uygulamalarından ayıran en temel özelliği, 4 ile 6 seans arasında, istenmeyen tüylere tamamiyle veda edebiliyor olmamız. Geleneksel lazer epilasyonların uzun seansları buz lazerde kısalır, çok daha az sayıda uygulama ile süreç tamamlanır. Buz lazer sonuç odaklı, başarı garantili bir yöntemdir.

4. Buz lazer cihazı tüylerimi görür mü?

Bronzlaşmış tenler dahil olmak üzere her cilt tipine ve kıl türüne uygun sorunsuz bir uygulama sağlayan buz lazer teknolojisi ince tüyler üzerinde çok başarılı sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır.

5. Yazın buz lazer yaptırabilir miyim?

Geleneksel lazer epilasyon uygulamalarından sonra güneşe çıkmak ciltte geriye dönüşü zor güneş lekelerine sebep oluyordu. Bu yüzden de tedaviye kışın, erkenden başlamak gerekiyordu ki yazın pürüzsüz bacaklarla güneşin ve denizin tadını çıkarabilelim. Buz lazerle, tatil ortasında bile, bronzlaşmış cildinize dahi uygulama yapmak mümkün. Buz lazeri benzersiz ve vazgeçilmez kılan da bu; dört mevsim, her cilt tipine uygun, tüm tüylerde etkili.

6. Bir buz lazer seansı ortalama ne kadar sürer?

Seans uzunluğu belirleyen iki faktör vardır. Bunlar, uygulamanın yapılacağı bölge ve kişinin kilo durumuna değişiklik gösterir. Ortalama süreler; tüm vücut 45-60 dk, bacak 25-30 dk, koltuk altı 5-10 dk, yüz bölgesi 5-10 dk ve kol bölgesi 15-20 dk arası şeklindedir.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın