BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

 Dudak Dolgusu

Sadece dudakları büyütmek için değil, dudakları şekillendirmek, daha simetrik, daha nemli ve daha canlı dudaklara sahip olmak için dudak dolgusu yaptıran kadınların sayısı hızla artıyor.   Dudak Dolgusu Yüz hatlarına uygun, abartıya kaçmadan, tecrübeli ellerde yapılan dudak dolguları doğal görünümü ile kişiye çekici bir görünüm kazandırır.

Daha dolgun dudaklara sahip olmak, dudakların kontür hatlarını belirginleştirmek ve dudakların simetrik görünmesi sağlamak için en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalarının başında dudak dolgusu gelmektedir. Hyalüronik asit içerikli kalıcı olmayan dolgular kullanılarak yapılan dudak dolgusu uygulamaları sayesinde kısa sürede doğal görünümlü dolgun dudaklara sahip olmak mümkündür.

Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu işlemi dikkatli yapılması gereken bir uygulamadır. Bu sebeple yüz anatomisini çok iyi bilen tecrübeli bir doktor tarafından yapılması gerekir.

Dudak Dolgusu işlemi öncesinde dudakların mevcut halinin fotoğrafı alınır. Daha sonra topikal anestezi kremi sürülerek dudakların tamamen uyuşması sağlanır.

Dudak Dolgusu uygulamalarında çapraz bağlı hyalüronik asit içeren, yumuşak yapıya sahip, kalıcı olmayan dermal dolgular kullanılmaktadır.

Kişiye özel olarak açılan 1 ml (bir tüp) dudak dolgusu, dudak bölgesinde cilt altına daha önceden kararlaştırılan bölgelere enjeksiyon ile yerleştirilir. Dudak dolgusu uygulaması sırada dudaklar tamamen uyuşmuş olduğu için herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez.

Enjeksiyon işlemi yaklaşık 5-10 dakika içerisinde tamamlanır. Dolgun dudaklar için istenen hacim artışı anında görünebilir.

İşlem sonrasında herhangi bir kanama, morarma olmaz, iğne girişi yapılan yere bandaj vs. gerekmez. Kişi sosyal hayatına hemen dönebilir. Kısa zamanda tamamlanan kolay ve konforlu bir uygulamadır. Bu uygulama sadece dudaklara hacim kazandırmak için değil, dudaklarda mevcut olan asimetriyi düzeltmek için de sıklıkla tercih edilmektedir. Sadece dudaklardaki asimetriyi düzeltmek amacıyla yapılan bu uygulamaya da simetri dolgusu denilmektedir.

İşlem sonunda dudakların ne kadar hacimli olacağı, işlem sırasında kullanılan dolgu miktarına bağlı olarak değişir. Az dolgu kullanarak hafif dolgun dudaklar elde edilebilir iken, daha fazla dolgu kullanılarak daha dolgun dudaklar elde etmek mümkündür.

AVA Estetik Cerrahi Kliniği’ nde Dudak Dolgusu işlemleri Estetik ve Plastik Cerrahi Profesörümüz tarafından yapılmaktadır. Dudak Dolgusu fiyatları ve diğer tüm sorularınız ile ilgili klinik telefonlarımız veya whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Kalıcılık Süresi

Dudak Dolgusu uygulamalarında ortalama kalıcılık süresi 1 yıldır. Uygulama sırasında kullanılan hyaluronik asit içerikli kalıcı olmayan dolgular zamanla vücut tarafından emilerek kaybolur ve dudaklar işlem öncesi haline geri döner.

Dudakları büyütmek ve şekillendirerek dolgun dudaklara sahip olmak amacıyla yapılan bu uygulamada dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit içerikli kalıcı olmayan, geçici dermal dolgular kullanılır. Dudak Dolgusu dudak içerisine yerleştirilen bu dolgu maddesi 12 ay içerisinde vücut tarafından emilerek kaybolur, dolayısıyla 1 yıla kadar kalıcıdır diyebiliriz.

Bununla birlikte dudaklara yapılan dolgunun etkisi kişinin yaşıyla, dudak şekliyle, dudakların elastikiyeti ile ve kullanılan dolgu maddesinin özellikleriyle, miktarıyla ve kalitesiyle ilgili olarak farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca kişinin fiziksel yapısı, yaşam tarzı ve çevresel koşulları dudak dolgusunun kalıcılık süresini belirler. Bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması halinde bir sonraki dudak dolgusunun kalıcılık süresini daha uzun olacaktır.

Hyaluronik asit içerikli dolgular

Hyaluronik asit içerikli dolgular ile yapıldığından dudaklardaki hacim artışı geçidir. Bu olumsuz bir durum gibi görünüyor olsa da, dudakların yeni hacminden memnun kalmadığınız durumda bu dolgular hemen eritilebilir. Yani dudakları eski haline geri döndürmek kolaydır.

Cerrahi bir işlem değildir, herhangi bir kesi ve bandaj gerektirmez.

Dudaklardaki büyüme etkisini işlem sonunda anında görebilirsiniz.

Sadece dudakları büyütmekle kalmaz, ayrıca dudak kontürünü belirginleştirme, varsa asimetriyi düzeltme ve dudaklarda nem artışı sağlanması gibi olumlu etkileri de vardır.

Dolgu maddesinin içeriğinde bulunan yoğun hyaluronik asit sebebiyle dudaklara daha canlı ve parlak bir görünüm kazandırır.

İstediğiniz dudak şeklini oluşturmak için dudak dolgusunu farklı randevularda yavaş yavaş kademeli olarak uygulanabilir. Dudakları ufak ufak büyütmek her zaman daha güvenlidir.

Yan Etkileri ve Zararları

Tecrübeli uzman doktor tarafından doğru teknik kullanılarak yapılan uygulamaların herhangi bir yan etkisi yoktur.

Dudak Dolgusu Nadiren de olsa bazı kişilerde uygulama sonrası dudaklarda morluk olabilmektedir ancak bu durum kısa süre içerisinde geçmektedir.

Aşırıya kaçan uygulamalar doğallıktan uzak, yapay bir görünüme sebep olabilir. Bu konuda tecrübeli uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir.

Deneyimsiz ellerde, asimetrik, düzgün olmayan dudaklar veya topaklar gibi istenmeyen sonuçlar oluşabilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak Dolgusu fiyatları uygulama sırasında kullanılacak olan dolgu türüne ve miktarına göre değişiklik göstermektedir.

Dudak Dolgusu hassasiyetle yapılması gereken önemli bir işlemdir.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın