BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Selülüt Protokolü

Selülüt Protokolü

 Selülüt Protokolü

Selülüt Protokolü Selülit onarımında çarpıcı sonuçlar sağlayan cihazımız ile tanışmadan önce, gelin bu portakal kabuğu görüntüsüne neden olan faktörlere ve önlemek için neler yapabileceğinize bir bakalım. Unutmayın, önlemek her zaman tedaviden daha kolaydır. Ancak, selülit probleminizin olması sonsuza kadar onlarla yaşamak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Fibroderms XXL ile selülitlerinizle vedalaşmaya hazır mısınız?

Selülit Nedir? Neden Olur?
Cilt yüzeyinde portakal kabuğu görünümüne neden olan selülit; cilt altındaki yağ dokularını çevreleyen bağ dokularının sıkılığını kaybetmesi ile ciltte çöküntüler oluşturmasıyla oluşur. Selülüt Protokolü gGenç yaşlarda, vücut tarafından doğal olarak üretilen bir protein olan kolajen, vücutta bol miktarda bulunur ve bu bağ dokularını sıkı ve esnek tutar. Ancak, yaşla birlikte kolajen miktarı azalır ve bağ dokuları elastikiyetini kaybetmeye başlar. Yaşlandıkça, selülitlerin daha belirgin hale gelmesinin nedeni budur.

Yaş faktörünün dışında; bazen hormonlar, genetik faktörler, beslenme tarzı ve vücut yağ oranı da selülit oluşumuna katkıda bulunabilir. Selülüt Protokolü ayrıca, kadınlarda yağ dokusunun daha fazla olması nedeniyle selülit problemi de daha sık yaşanmaktadır.

Selülüt Protokolü ile selülit önlenebilir Mi?
Yaş, hormonlar ve genetik faktörlerin dışında selülit; hareketsiz bir yaşam, düzensiz beslenme ve hormonal değişimlere bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan selülitlerin görünümünü azaltmak için profesyonel bir yardıma ihtiyacınız olsa da, oluşmalarını önlemek için atabileceğiniz bazı adımlar vardır.

Düzenli egzersiz rutinine sahip olmak ve dengeli, sağlıklı bir beslenme programı uygulamak, selülit oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir. Selülüt Protokolü kan dolaşımını hızlandırmak için önerilen kuru fırçalama yöntemi de hem çatlak hem de selülit oluşumunu önlemede faydalı olabilir. Selülit, bazen hamilelik, ergenlik gibi hormonal dalgalanmaların yaşandığı dönemlerde de görülebilir. Hormonal bir bozukluğunuz varsa, bir hekime danışarak yardım alabilirsiniz.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın