BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

 Lazer Epilasyon

En etkili Lazer Epilasyon cihazı hangisidir, tüyler kaç seansta tamamen biter gibi lazer epilasyon hakkında birçok sorunun cevabını sizler için derledik.

Lazer epilasyon teknolojisinin geldiği son noktayı, tüy yapısına göre epilasyon yöntemlerini, seans sayılarını ve acısız epilasyon mümkün olup olmadığı gibi, birçok kadın için merak konusu olan tüm soruları sizin yerinize sorduk ve cevapladık. Böylece lazer epilasyon hakkında kulaktan dolma bilgiler yerine uzman görüşünden faydalanabilirsiniz.

1. Lazer epilasyon nedir?

Lazer Epilasyon modern kadın ve erkeğin hayatına büyük rahatlık getiren, istenmeyen tüylerden en sağlıklı ve konforlu şekilde kurtulma yöntemidir. Kıl kökündeki melanin, lazer ışığının ısısı ile giderek zayıflar. Belli seans sayısı sonunda, artık çıkmayacak hale gelir.

2. Lazer Epilasyon epilasyon nasıl uygulanır?

Uygulama yapılacak bölgeye koruyucu jel uygulandıktan sonra, kıl ve ten rengine uygun olan lazer cihazının tabancası ile kıl köklerine atış yapılır, tüylü bölge lazerle taranır.

3. Lazer türleri nelerdir?

Kıl türüne ve ten rengi farklarına uygun tedavinin yapılabilmesi için bir klinikte Alexandrite, Buz Lazer ve Nd Yag Lazer türlerinin bulunması gerekir.

4. En etkili lazer epilasyon cihazı hangisidir?

Lazer Epilasyon teknolojisinin geldiği son noktada, güncel cihazların hemen hepsi son derece etkili sistemlerdir. Lazer epilasyondan etkili sonuçlar elde etmek için kıl türüne ve ten rengine uygun doğru lazerin seçimi önemlidir.

5. Alexandrite lazer hangi tür tüyler için uygundur?

Açık ten rengine ve açık renkli zayıf tüylere karşı duyarlıdır, diğer lazer sistemlerinin göremeyeceği ince tüyler üzerinde etkilidir.

6. Alexandrite lazer epilasyon acıtıyor mu?

Kliniğimizde Cynosure 5500 Apogee ve Lutronic Clarity olmak üzere Alexandrite lazer sistemi ile çalışan iki cihaz kullanılmaktadır. Cynosure 5500 Apogee, soğutma sistemlidir ve acısızdır. Lutronic Clarity aynı şekilde soğuk uygulaması yapar ve alanı hızla taradığı için minik atış hissi  seri şekilde geçer, neredeyse acısız bir sistemdir.

7. Buz lazer nedir, nasıl etki eder?

Soprano Ice Buz Lazer, diode lazer sistemi ile çalışan, buz lazer epilasyon cihazıdır. Cilt yüzeyine temas ederek kullanılan buz lazerin gönderdiği 810 nm diode lazer dalgaları kıl köklerini yakarak etki eder.

8. Buz lazer epilasyon işe yarıyor mu?

Diode lazerler, kıl kökleri üzerinde en etkili lazer türüdür. Soprano Ice, bu son derece etkili lazeri acısız kullanmamızı sağlamaktadır. Buz lazer işe yarayan, sonuç odaklı, kullanıcı memnuniyeti yüksek bir epilasyon sistemidir.

9. Buz lazer açık renk tüyler üzerinde etkili mi?

Evet, buz lazer açık ten rengi ve zayıf tüyler üzerinde dahi etkilidir.

10. Buz lazerle tüyler kesin bitiyor mu?

İnce ve zayıf tüyleri de kolaylıkla tutabildiği için buz lazer epilasyon genellikle tüylerin %90 oranda bir daha çıkmamak üzere yok olmasını sağlayabilmektedir.

11. Buz lazer acısız mıdır?

Lazer epilasyon uygulamaları arasında en acısız sistem buz lazer epilasyon sistemidir.

Buz Lazer hakkında daha fazlasını Buz Lazer Epilasyon (sayfa yeni sekmede açılır)sayfamızdan keşfedin.

12. Nd Yag lazer nedir?

Çalışması zor koyu tenler, yanık izleri gibi vakalarda etkili sonuçlar almamızı sağlayan Nd Yag lazer, medikal estetik uygulamalarında kullanılan en eski lazer türüdür. Gelişen teknoloji sayesinde yetenekleri artırılmış Nd Yag lazer sistemleri daha konforlu hale getirilmiştir. Koyu ten rengi üzerinde lazer epilasyon yapmaya yarayan lazer türüdür.

13. İnce tüyleri hangi lazer daha iyi görür?

Buz lazer uygulamasında kullanılan diode lazer ve alexandrite lazer ile çalışan cihazlar, ince tüyler üzerinde en iyi sonuçları elde etmemizi sağlayan lazer türleridir.

Lazer Epilasyon Kıyaslama

14. En az acıtan lazer epilasyon cihazı hangisidir?

Soprano Ice Buz Lazer, Cynosure 5500 Apogee ve Lutronic Clarity üstün soğutma sistemleri sayesinde acıyı en aza indirgeyen lazer epilasyon cihazlarıdır.

15. Hangi lazer epilasyon uygulaması tüyleri tamamen bitirir?

Lazer Epilasyon teknolojinin geldiği son nokta, tüyleri büyük oranda bitirebilecek etkiye sahiptir. Fakat tüylerin kıl tipine ve cilt rengine uygun cihazın seçilmesi gerekir. Uygulamanın, işinin ehli kişilerce, klinik ortamda ve hekim denetiminde yapılması sonucu önemli ölçüde etkiler.

 

16. Kimler lazer epilasyon yaptıramaz?

Uygulama yapılacak bölgede açık yara, enfeksiyon varsa lazer epilasyon yapılmaz. Hamile ve emziren kadınlarda lazer epilasyon önerilmez. Kronik cilt hastalıkları, epilepsi, ışıkla tetiklenen herhangi bir hastalığı olan kişilere lazer epilasyon yapılmaz.

17. Lazer epilasyondan sonra tüyler ne zaman dökülür?

Kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye tüylerin dökülme süresi değişiklik gösterir. Alexandrite lazer, uygulama sırasında tüyleri döker, hemen sonra çıkan tüyler de en çok 3 hafta içinde tamamen dökülmüş olur. Buz lazer ve diğer sistemlerde de maksimum 3 hafta içinde tamamen tüysüz bir tene kavuşursunuz.

18. Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanır?

Bacaklar, kollar, bikini, genital, karın ve göbek bölgesi, göğüs, sırt; erkeklerde boyun traş bölgesi ve sakal üstü,  kadınlar ve erkeklerde yüz ve yüzde lokal bölgeler, kadınlarda dudak üstü lazer epilasyon uygulama bölgeleridir.

19. Yüze lazer epilasyon yaptırmak zararlı mıdır?

Lazer epilasyonun cilde herhangi bir zararı olduğunu gösteren bilimsel bir bulgu yoktur. Doğru uygulama yapıldığı ve uygulama sonrası gereken hassasiyet gösterildiği takdirde herhangi bir zararı yoktur.

20. Genital bölgeye Lazer Epilasyon yaptırmak zararlı mıdır?

Hayır, herhangi bir zararı yoktur. Yapılan araştırmalarda lazer epilasyonun genital bölge ve üreme organları üzerinde bir olumsuz etkisi saptanmamıştır.

21. Lazer epilasyondan sonra leke kalır mı, yanık riski var mıdır?

Doğru bir uygulama ve uygulamadan sonra gerekli hassasiyet gösterildiği takdirde leke kalması söz konusu değildir. Klinik ortamda ve hekim denetiminde yapılması, yanık ve leke riskine karşı önemlidir.

22. Lazer Epilasyon seans sıklığı ne olmalı?

Yüz dışındaki uygulamalarda ilk iki, üç seans 2 ay ara ile yapılır daha sonra seans aralıkları açılır çünkü tedavi ilerledikçe tüyler daha az, daha zayıf ve çok daha uzun zamanda çıkar. Yüz için en az 1 ay ara verecek şekilde planlama yapılır. Kişinin ihtiyacına göre oluşturulan planlamada,  tüylenme sıklığı da belirleyici olabilir.

23. Lazer epilasyon sonuçları kalıcı mıdır?

Evet,   Lazer Epilasyon sonuçları, kalıcıdır. Kıl dönmesi, batık, sivilce gibi problemlere neden olan diğer tüm yöntemlerle tüyleri aldıktan birkaç gün sonra, doğal olarak, hemen çıkmaya başlar. Lazer epilasyon, tüylerden kalıcı olarak kurtulma yöntemidir. Protokol tamamlandıktan sonra, yıllar içinde tek tük tüy çıkması beklediğimiz bir durumdur.

24. Lazer epilasyon seansı kaç dakika sürer?

Lazer Epilasyon uygulama süreleri eskiye oranla oldukça kıslamış durumdadır. Buz Lazer ile tüm vücutta epilasyon uygulaması 45 dakika gibi sürelerde tamamlanabilir. Bölgesel uygulamalarda bu süreler 5-10 dakika gibi kısacık zamanlar almaktadır.

25. Tek seansta tüm tüylerden kurtulmak mümkün müdür?

Birden fazla seansa ihtiyaç duyulmasının sebebi, tüm kıl köklerinin aynı aktif olmamasıdır. Her seansta, o sırada aktif olan kıl kökleri lazer ile yakılır. Böylece tüm kıl köklerinin lazer ışığı tarafından görülmesi sağlanmaktadır. Tek bir seansta tüm tüylerden kurtulmak maalesef mümkün değildir.

26. Cilt tonu ve ten rengi lazer epilasyondan neden önemlidir?

Lazer Epilasyon ışığı, kıl kökünde biriken ve kıla rengini veren melanin değimiz siyah maddeyi yakalar ve onu yakarak kıl kökünü yok eder. Ten rengi de koyu olduğunda lazerin bu siyah maddeyi görmesi zorlaştığı için etkisi azalır. Bu sebeple açık ten rengi üzerindeki koyu kıl kökleri üzerinde daha etkili olurken, esmer ya da bronz tenlerde daha az etkili olabilir.

27. Lazer Epilasyon başarının sırrı nedir?

Ten rengine, kıl tipine uygun cihazın seçilmesi, kişinin ihtiyacı olan protokolün doktor tarafından hazırlanması, sağlıklı bir ortamda son teknoloji ürünü cihazların kullanıldığı özenli bir uygulama ile lazer epilasyonda başarı, kaçınılmaz bir sonuçtur diyebiliriz.

 

28. Solaryum sonrası lazer epilasyon yaptırabilir miyim?

Soprano Ice Buz Lazer ile  solaryumdan sonra bile lazer epilasyon mümkün. Kıl kökünün rengine bağlı olarak etkisinin yetersiz olduğu durumlarla da karşılaştığımızı eklemek gerekir.

29. Bronz tene lazer epilasyon yapılır mı?

Buz Lazer cihazı yani Soprano Ice bronz tene uygulanabilir. Ancak en son güneşlenmeden sonra en az 1 ay beklemek gerekli.

30. Yüz bölgesine lazer epilasyondan sonra makyaj yapılır mı?

Zorunlu değilse yapılmaması, sadece güneş koruyucusu kullanımı önerilir. Hassas cilt tipine sahip kişilerde ilk makyaj yapılmaması zorunlu olabilir. Dudak üstü gibi lokal uygulamalardan sonra, doktor tavsiyesine uyacak şekilde makyaj kullanılabilir.

 

31. Hormonal bozuluktan kaynaklı tüyler lazer epilasyonla tedavi edilir mi?

Lazer Epilasyon tüylenme problemini çözebilir fakat tüylerden tamamen kurtulmak için epilasyon tedavisi ile birlikte hormonal bozukluğun tedavi edilmesi gerekir.

32. Gebelik ve doğum sonrası lazer epilasyon yapılır mı?

Lazer epilasyonun anne karnındaki bebeğe herhangi bir zararı olduğunu gösteren bir araştırma olmamakla birlikte gebelik, doğum sonrası ve emzirme dönemlerinde lazer epilasyon önerilmez, uygulanmaz.

33. Lazer Epilasyon yaptırırken nelere dikkat etmeli?

Öncelikle sizi bir uzamanın görmesi önemlidir. Kıl yapısı ve ten rengine göre lazer epilasyona uygun olup olmadığınız belirlenmeli ve hangi cihazla nasıl bir süreç planlanacağı konusunda detaylı bir şekilde bilgilendirilmelisiniz.

Cihazların çalışma prensibi ve uygulamalar hakkında daha fazlasını Lazer Epilasyon sayfamızda keşfedin.

34. Lazer Epilasyon öncesi nasıl bir hazırlık yapmak gerekir?

Lazer Epilasyon için en az üç ay öncesinden, tüylerinizi kökünden alan ağda, epilatör gibi yöntemler kullanmamış olmanız gerekir. İlk randevunuza tüylerinize müdahale etmeden gelmeniz, kıl yapısını görebilmemiz açısından avantaj sağlar. Cildin yakın tarihte güneş ışığına maruz kalarak bronzlaşmamış olması gerekir. Bunların dışında herhangi başka bir hazırlık yapmanız gerekmez.

35. FDA onaylı lazer epilasyon ne demek?

Food and Drug Association, Amerikan gıda ve ilaç dairesi tüm dünyada en güvenilir sertifikadır. Lazer epilasyonun, FDA onayı ile, insan sağlığına zararlı olmadığı tespit edilmiştir.

 

36. Erkeklerde Lazer Epilasyon sıklıkla uygulandığı bölgeler nerelerdir?

Erkekler arasında da her geçen gün daha fazla tercih bulan lazer epilasyon sıklıkla göğüs ve sırt bölgesindeki tüylerin yumuşaması, seyrelmesi kimi zaman da tamamen yok edilmesi için kullanılmaktadır. Boyun sakalları, sakal üstü yanak bölgesi de gene erkekler arasında popüler lazer epilasyon uygulama bölgeleridir.

37. Erkeklerde göğüs ve sırt bölgesinde lazer epilasyon etkili mi?

Erkeklerin kıl kökleri genellikle daha koyu renkli olduğu için, açık ten rengi de söz konusu ise lazer epilasyon göğüs ve sırt bölgesinde oldukça etkili sonuçlar elde etmemizi sağlar.

38. Yazın lazer epilasyon yapılır mı?

Buz lazer uygulaması yazın da yapılabilmektedir. Gene de lazer epilasyon için en uygun mevsim kış ve sonbahar aylarıdır.

 

39. Lazer epilasyon güvenli midir?

Lazer epilasyon son derece güvenli, FDA onaylı sistemlerdir fakat güvenlik söz konusu olduğunda önemli olan uygulamayı kimin yaptığıdır. Bilinçli kişiler tarafından hekim denetimi altında yapıldığı sürece lazer epilasyon güvenle kullanılabilir. 

40. Lazer epilasyonun avantajları nelerdir?

Lazer Epilasyon cildinizi sadece tüylerden değil aynı zamanda akne ve batik  izlerinden de arındırır. Her zaman ipek gibi bir tene sahip olmanın konforu ve güvenini hissedersiniz. Hayatınız boyunca diğer yöntemlerle sürekli olarak tüylerden kurtulmak için harcadığınız zamanınız ve paranız size kalır.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın