BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Batık Tırnak Tedavisi

Batık Tırnak Tedavisi

 Batık Tırnak Tedavisi

Tırnak batması birçok yöntemle önlenebileceği gibi, uzman kontrolünde kalıcı çözüm bulunabilecek bir durumdur. Enfeksiyon görülmeden sorun çözülmelidir.

{BOLGEX Batık Tırnak Tedavisi ile Ayak tırnağından kaynaklanan bir enfeksiyonun belirtileri arasında kızarıklık ve şişlik ve / veya etkilenen bölgeden sızan irin ve sulu akıntı giderilir. Bu semptomlar mevcutsa, tedavi edilmeyen ayak tırnaklarının batması enfeksiyonları apseye ve hatta ayak parmağının kaybına neden olabileceğinden, bir uzmanla - bizimle - iletişime geçmeniz önemlidir.

Yeterince erken yakalanırsa, batık tırnak bu yöntemlerin bir kombinasyonu ile evde kolayca iyileştirilebilir

Ağrıyı anında rahatlatmak için tırnak "kaldırma" işlemi Batık Tırnak Tedavisi için çok önemlidir.

* Ağrı ve şişlik için herhangi bir topikal çare uygulamadan önce, batık ayak tırnağını hassas ve tahriş olmuş cildinizden şu iki yöntemin biriyle ayırarak başlayın.

* Tırnağın kenarını ciltten uzaklaştırmak için bir kürdan kullanın ve ardından tırnak ile deri arasına küçük, kıvrılmış bir pamuk parçası kaydırarak onları ayırın.

* Tırnak ve cildi ayırmak için bir yara bandı kullanın. Bunu, yara bandının bir ucunu batık parmağın yanına yapıştırarak, bandı parmağın arkasına sıkıca sararak ve bandın diğer ucunu ayak parmağının ön tarafına tutturarak - esasen ayak parmağının kuvvetini kullanarak yapabilirsiniz

Ilık suda bekletme

İç içe geçmiş tırnağı ciltten nasıl ayıracağınızı başarılı bir şekilde öğrendikten sonra, iyileşmeyi hızlandıran ve batık ayak tırnağı ağrısını hafifleten topikal ilaçlara geçebilirsiniz. En etkili tırnak batması tedavilerinden biri, etkilenen ayağı günde üç ila dört kez 15 dakika ılık suda bekletmektir. Islatma, ayakların yumuşamasını sağlar, bu da ayak tırnağını deriden çekmeye yardımcı olur ve iyileşmeye yardımcı olur. Ilık su banyosuna bir fincan Epsom tuzu veya 1/2 fincan hidrojen peroksit eklemek, iyileşme süresini hızlandırabilir.

Epsom tuzu cildi daha da yumuşatırken, hidrojen peroksit güçlü bir dezenfektan görevi görür. Ayağınızı ıslattıktan sonra, batmış tırnağı deriden bir kez daha ayırmayı unutmayın.

 

Kekik yağı

Bu uçucu yağın antibakteriyel, antiseptik ve palyatif olduğu düşünülmektedir, bu da onu evde batık ayak tırnağı tedavisinde güçlü bir seçenek haline getirir. Birkaç damla yağı, başka bir doğal antibiyotik olan hindistancevizi yağı ile karıştırın ve günde birkaç kez doğrudan etkilenen bölgeye uygulayın. Kekik yağı sadece iyileşmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ayak tırnağı ağrısını hafifletmeye de yardımcı olabilir.

Elma sirkesi

Genellikle doğanın harika ilaçlarından biri olarak anılan elma sirkesi, doğrudan batık ayak tırnağına uygulanabilen doğal bir dezenfektandır. Tahriş olmuş cildinizin iyileşmesini hızlandırmak ve olası ayak tırnağı enfeksiyonunu önlemek için sirkeyi günde birkaç kez pamukla uygulayın.

Batık Tırnak Tedavisine ihtiyaç duymamak için nasıl önlem alınır?

Düzgün oturan ayakkabılar giyin, yüksek topuklu ve ayak parmaklarını birbirine sıkıştıran diğer dar ayakkabıları sık giymekten kaçının.

Özellikle evdeyken, ayakkabısız ve çorapsız yürüyün

Tırnaklarınızı düz ve çok kısa olmayacak şekilde kesin

Tırnak etlerinizi ve çevresindeki tırnak derisini keserken veya düzeltirken dikkatli olun (aslında podologlar tırnak etlerinizi asla kesmemenizi önerir)

Ayaklarınızı temiz, kuru ve uygun şekilde nemlendirilmiş tutun

Erken tedavi genellikle kronik ayak tırnaklarını ve diğer ayak problemlerini önleyeceğinden ilk belirtide bizi ziyaret ediniz


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın