BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Dip Boya

Dip Boya

 Dip Boya

Kendi doğal renginden farklı olarak boyanan saçlar sık sık bakım ve yenilenmek ister. Özellikle saçlarınıza düzenli bakım yapıyor ve sık sık yıkıyorsanız bu yenilenmenin süresi daha kısa olabilir.

Peki dip boyası çıkınca ne yapılabilir? Evde Dip Boya yapılır mı? Dip boya nasıl yapılır? Öğrenmek için haberimizin detaylara göz atabilirsiniz.

Kendi doğal renginden farklı olarak boyanan saçlar sık sık bakım ve yenilenmek ister. Özellikle saçlarınıza düzenli bakım yapıyor ve sık sık yıkıyorsanız bu yenilenmenin süresi daha kısa olabilir.

Peki dip boyası çıkınca ne yapılabilir? Evde dip boyası yapılır mı? Dip boya nasıl yapılır? Öğrenmek için haberimizin detaylara göz atabilirsiniz.

Saçlarınızın Dip Boya artık kuaföre gitmeden evde kolayca yapabilirsiniz. Ancak dip boyası uygularken belirli bir süre sonrasında yapmalı ve bu adımları yaparken çok dikkatli olmalısınız. Yapacağınız her yanlış bir işlem saçlarınızın köklerinin yanmasına aynı zamanda ciddi zararlar görmesine neden olabilir. Bu yüzden öncesinde uzmandan yardım almalı sonrasında dikkatli bir şekilde evde kendiniz uygulamalısınız.

Uzadıkça kötü bir görüntüye sebep olan Dip Boya yenilemeden önce 3 hafta geçmesini mutlaka beklemelisiniz.

Saçlarınız için Dip Boya artık kuaföre gitmeden evde kolayca yapabilirsiniz. Ancak dip boyası uygularken belirli bir süre sonrasında yapmalı ve bu adımları yaparken çok dikkatli olmalısınız. Yapacağınız her yanlış bir işlem saçlarınızın köklerinin yanmasına aynı zamanda ciddi zararlar görmesine neden olabilir. Bu yüzden öncesinde uzmandan yardım almalı sonrasında dikkatli bir şekilde evde kendiniz uygulamalısınız.

Uzadıkça kötü bir görüntüye sebep olan dip boyasını yenilemeden önce 3 hafta geçmesini mutlaka beklemelisiniz.

Eğer saçlarınız açma işleminden geçtiyse 1 aydan önce sakın tekrar boyamayın. Bu durumda saçlarınız kırılabilir hatta farklı renk tonlarına dönüşebilir.

Beyazlarınızı kapatmak için saçlarınızı boyuyorsanız 5 hafta beklemek ideal bir süre olacaktır.

Eğer saçlarınız açma işleminden geçtiyse 1 aydan önce sakın tekrar boyamayın. Bu durumda saçlarınız kırılabilir hatta farklı renk tonlarına dönüşebilir.

Beyazlarınızı kapatmak için saçlarınızı boyuyorsanız 5 hafta beklemek ideal bir süre olacaktır.

Peki dip boyası nasıl uygulanır?

Öncelikle işleme boyayı hazırlayarak başlayın. Tüm gerekli malzemelerin yanınızda olduğundan emin olun. Havlu, tarak, vs. Boyayı hazırladıktan sonra tarakla güzelce saçlarınızı tarayın ve tokayla parçalara ayırın. Ardından yeni çıkan saçlarınızdan başlayarak boyayı eşit miktarda olacak şekilde uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra kalan boyayı saç uçlarına sürün ve 10 dakika daha bekleyin. Son olarak durulayabilirsiniz.

Öncelikle işleme boyayı hazırlayarak başlayın. Tüm gerekli malzemelerin yanınızda olduğundan emin olun. Havlu, tarak, vs. Boyayı hazırladıktan sonra tarakla güzelce saçlarınızı tarayın ve tokayla parçalara ayırın. Ardından yeni çıkan saçlarınızdan başlayarak boyayı eşit miktarda olacak şekilde uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra kalan boyayı saç uçlarına sürün ve 10 dakika daha bekleyin. Son olarak durulayabilirsiniz

- Saç diplerinize uyguladığınız renk, saç uçlarınız ile uyuşmayabilir. Bu durumda saç uçlarınızda boyayı daha uzun süre bekletebilirsiniz.

Dip Boya yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

Saç diplerinize uyguladığınız renk, saç uçlarınız ile uyuşmayabilir. Bu durumda saç uçlarınızda boyayı daha uzun süre bekletebilirsiniz.

- Saç boyasına başlamadan önce alın bölgenize ve kulaklarınıza vazelin sürün. Boyanın akmasını önleyebilirsiniz.

Dip Boya kimyasal olduğu için uzun süre bekletilmez. Saçlarınızın yanmasına ve yıpranmasına neden olur.

Dip Boya için başlamadan önce alın bölgenize ve kulaklarınıza vazelin sürün. Boyanın akmasını önleyebilirsiniz.

Saç boyası kimyasal olduğu için uzun süre bekletilmez. Saçlarınızın yanmasına ve yıpranmasına neden olur.

- Çikolata kahverengi bir saçların dipleri uzadığı zaman saçlarımızın öncelikle diplerini 30 dakika kadar sonrasında da uç kısımlarına on dakika beklettikten sonra yıkayıp durulayabiliriz.

- Ateş kızılı bir saç rengi boyasıyla boya yapılmış saçların dip kısımları boyalık olduğu zaman, genellikle ateş kızılı saçların canlılığı ve parlaklığı da iyice gittiği için bu saçların dipleri ve uç kısımları aynı zamanda boyanırsa çok daha iyi sonuçlar elde edilecektir.

Çikolata kahverengi bir saçların dipleri uzadığı zaman saçlarımızın öncelikle diplerini 30 dakika kadar sonrasında da uç kısımlarına on dakika beklettikten sonra yıkayıp durulayabiliriz.

Ateş kızılı bir saç rengi boyasıyla boya yapılmış saçların Dip Boya kısımları boyalık olduğu zaman, genellikle ateş kızılı saçların canlılığı ve parlaklığı da iyice gittiği için bu saçların dipleri ve uç kısımları aynı zamanda boyanırsa çok daha iyi sonuçlar elde edilecektir.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın