BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Kesim

Kesim

 Kesim

Saç Kesim her saç tipinde apayrı bir görünümün gizli silahı.

Her saç tipi için ayrı fonksiyonel fayda sağlayan katlı saç kesimi seni de hayallerindeki saçlara kavuşturabilir. Gizli bir silah görevi yapan katlı kesimlerin saç tipinde nasıl bir etkisi olduğunu öğrenmek için yazımızın devamını mutlaka okumalısın!

Kalın telli saçlara sahip olanların saç kesiminden beklentisi daha sakin ve pürüzsüz görünen saçlar iken ince telli saçlara sahip olanların beklentisi daha canlı ve gür görünen saçlar. Kesim Salonunda yaptıracağın kesim öncesi saç analizi ile saçlarına en uygun kesimi tespit ederek beklentini en üst seviyede karşılamayı hedefliyoruz. Saç analizine katılmadan katlı saç kesim hakkında genel bir bilgilendirme yazımızın devamında seni bekliyor.

İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN KATLI SAÇ KESİMİ

İnce telli saçların en büyük sorunu “dolgun görünümlü saçlar” katlı kesim sonrası hayal olmaktan çıkabilir. Burada önemli olan katlı kesimin saça nasıl uygulandığı. Bizim önerimiz katların kulak hizasından başlayarak uçlara doğru sıklaştırılması. Katlı saç kesim ile beraber uygulanan Highlight uygulaması da saçlardaki dolgunluğun dozunu bir tık arttıracak önemli bir etken. Highlight uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsin.

 

KALIN TELLİ SAÇLAR İÇİN KATLI SAÇ KESİMİ

Kalın telli saçları genellikle kontrol altında tutmak oldukça zordur. Neme susamış yapısı kuruluk dolayısıyla kabarmaya meyilli olduğu için katların boyun hizasından başlanarak uygulanması çok daha başarılı bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır.

Hem havalı bir saç kesimine sahip olmak hem de kabarma problemini ortadan kaldırmak için bir de durulanmayan saç kremlerinden yardım alman gerek. Saçlarını kurutmaya başlamadan önce şekillendirmeni kolaylaştıracak nutriplenish nemlendirici durulanmayan saç kremi derinlemesine nemlendirme sağlıyor. Kalın telli saçlarda diplerden uçlara doğru uygulanması tavsiye edilen nemlendirici krem aynı zamanda güneşin kurutucu etkilerinden de koruyor.

 

KIVIRCIK SAÇLAR İÇİN KATLI SAÇ KESİMİ

 

Bukle görünümünü güçlendirmek ve kabarıklığın önüne geçmek için kıvırcık saçlarda uygulanacak katlı kesimin uç kısımlarda olması gerekir. Çok daha canlı ve hareketli bir görünüm elde ederek enerji saçan saçlara kavuşmak için sen de katlı kesimi tercih edebilirsin ama tabii bir de yardımcıya ihtiyacın olacak. Kesim sonrası mutlaka alman gereken be curly bukle belirginleştirici saç spreyi bukleleri tüm gün kontrol altına alarak güçlendirme özelliğine sahip. Aynı zamanda mısırdan elde edilen bileşenleri sayesinde buklelerini çok daha yumuşak ve belirgin hale getirecek.

Düz Saçlar İçin Katlı Kesim

Düz saçlarda katlı Kesim saçları olduğundan çok daha zayıf ve cansız gösterme eğilimine sahip olduğu için katların saçların ön taraflarında yoğunlaşması öncelikli tavsiyemiz. Perçem modellerinin çok yakışacağı düz saçlar yoğun katlardan uzak durularak daha modern ve canlı bir görüntü ortaya çıkaracaktır.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın