BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Sombre

Sombre

 Sombre

Son dönemde o kadar çok fazla saç trendi ortaya çıkıyor ki biz bile takip etmekte zorlanıyoruz :) Tabii senin bu trendlerden asla geri kalmaman için trend takibini asla bırakmıyoruz! Bu kez de bir başka saç trendiyle karşındayız! Eminiz ki kuaföre gittiğinde, dergilerde, sosyal medyada sık sık sombreyi duyuyorsundur. Peki, nedir bu Sombre saç modeli?

Sombre hakkında bilmen gerekenleri derledik! Sana özel ipuçlarına ve en popüler sombre modellerine hemen göz atmaya var mısın?

Sombre nedir?

Sombre hakkında bilmen gereken her şey!

Sombre, saç uçlarına yoğun yapılan ve en fazla ana rengin iki ton veya üç ton açığı tonlarda uygulanan bir işlemdir. Sombre, çok daha yumuşak geçişlere sahip bir saç rengi sağlıyor. Sombre renklendirme işlemi, açık tonlarda yapılan ombre modellerine kıyasla daha doğal geçişler ortaya çıkmasına destek oluyor.

Sombre nedir? sorusundan sonra akıllara 'ombre nedir?' geliyor. Ombre, saç boylarına ve uçlarına yapılan bir gölgelendirme tekniği! Ombre yönteminde istediğin saç rengini seçerek, kendi saç tonunla kontrast yaratabilirsin. Siyah saça gri ombre veya kahve saça sarı ombre gibi modelleri ombre gölgelendirme yöntemiyle denemelisin.

Sombre ile ombre arasındaki fark nedir?

Sombre hakkında bilmen gereken her şey! - 1

Adından da anlaşıldığı üzere Sombre, ombre ile çok fazla karıştırılıyor. Sombreyle omrenin farkını hemen anlatalım. Sombre saç modellerinde, ombre kadar belirgin renk farklılıkları yoktur. Saç rengindeki tonların birbirine çok yakın olması sombre saç modelini ombreden ayırıyor. Ombrede saçlar ana rengin 5 tonuna kadar açılırken, sombrede ise ana renk iki veya üç ton açılarak uygulanıyor.

Sombre gizli gölge olarak saçlarda yumuşak bir balyaj hissi veriyor. Ombre saç modellerinde ise hala çarpıcı ve net bir şekilde saç diplerinden uç kısımlara kadar belirgin bir renk geçişi görülür.

Sombre nasıl yapılır?

Sombre hakkında bilmen gereken her şey! - 2

Gelelim sombrenin nasıl uygulandığına! Saç uçlarına yoğun tonlar verilerek diplerden doğal geçişler sağlanarak yapılan bir işlemdir. Dip boya işlemi yapıldıktan sonra, arada kalan tutamlara dip renginde renklendirme işlemi yaparak ya da daha açık saç rengine ulaşmak için ana rengin iki veya üç ton açığına giderek uygulanabiliyor. Sonrasında doğru tonlama ile hayal ettiğimiz sonucu yakalamak mümkündür.

Sombre kimler için uygundur?

Sombre hakkında bilmen gereken her şey! - 3

Yaz aylarının ortalarında doğal saç renginin ulaştığı görünümü seven, doğallığın dışına çıkma arzusu olmayan tüm kadınların seveceği bir saç trendidir. Özellikle hiç boyanmamış, doğal saçlar üzerine uygun tonda sombre uygulanınca ortaya sanki güneşten açılmış bir saç rengi çıkıyor. Yani saçlarını hiç boyatmamış olanlar da bence rahatlıkla deneyebilirler.

Ombre nasıl yapılır?

Sombre hakkında bilmen gereken her şey! - 4

Ombre yapmak düşündüğün kadar zor değil! Ombre yapımı için saç boylarını ve saç uçlarını tek renge boyamak yeterli olacak. En zor kısım ise ombrede doğal geçişler sağlamak. Bunun için saçlar boyandıktan sonra ince dişli bir tarak yardımıyla saçlar yukarı doğru hafifçe taranarak boyanın dağılmasını sağlanıyor. Böylece tek çizgi yerine ombre boya geçişi daha doğal görünüyor.

Sombre çeşitleri nelerdir?

Sombre hakkında bilmen gereken her şey! - 5

Farklı sombre çeşitleri de bulunuyor. Sombrenin yüz hatlarına uygun olması önemli. Bu konuda kuaförlerden destek alınmalı. Gerektiğinde ön kısımları aydınlatmak için çerçeve kontür balyaj tekniği kullanılarak veya yumuşak renk geçişleri saçın tamamına uygulanarak işlem yapılabilir.

Renkler ise aklınıza gelen tüm yumuşak tonlarda uygulanabilir. Genelde sıcak tonların seçılmesi önemli bir husus, amaç burada çok açık renk elde etmek değil güneşin yansımasını hissetmek.

En popüler Sombre modelleri ve renkleri nelerdir?

En popüler sombre modelleri kahve ve kahvenin farklı tonlarının uygulandığı renklerdir. Bej kahve, altın kahve, soğuk kahve ve bronz kahve tonları oldukça popülerdir.

1. Doğal tonlarla sombre

Sombre hakkında bilmen gereken her şey! - 6

Sombre, açık renklerle de, koyu renklerle de güzel bir uyum yakalayabiliyor. Ancak doğal görünebilmesi için genelde kahve, altın, karamel, kumral tonları ile beraber kullanılıyor.

Mesela saçın uç kısımlarına doğru yumuşak şekilde açılan bu saç rengi, en çok tercih edilen sombre modellerinden.

2. Bal rengi sombre

Sombre hakkında bilmen gereken her şey! - 7

Koyu kumraldan, bal rengine doğru ilerleyen bu sombre modeli ise saçlarının ışıl ışıl görünmesini isteyenler için ideal!

3. Küllü sombre

Sombre hakkında bilmen gereken her şey! - 8

Kahve baz saç rengine aşamalı olarak uygulanan küllü tonlar ise soğuk tonları sevenlerin en çok tercih ettiği sombre modellerinden!

Sombre yaptırdıktan sonra saç bakımı nasıl olmalıdır?

Sombre hakkında bilmen gereken her şey! - 9

İşlem sonrası saçın durumuna ve yapısına bağlı olarak uzman kuaför tarafından verilen danışmanlık hizmeti sonrasında, saçın ihtiyacı olan bakım serisini kuaförden temin edip, yapılan doğal rengin saçta uzun süre kalmasını sağlamak için bakım ritüellerinin düzenli ve özenli şekilde uygulanması gerekiyor.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın