BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Botox

Botox

 Botox

Botox, ‘’clostridium botulinum’’ adı verilen bakteriden elde edilen bir nörotoksindir. Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyen bir toksindir ve yüz bölgesindeki bazı kasların kasılmasını engeller. Böylece kasılma yüzünden ciltte kırışıklığa neden olan kaslar, geçici olarak işlem yapamaz. Dudak Dolgusu estetik alanda mimik kaslarının hareketleri ile ortaya çıkan alın, yüz kırışıklıklarını azaltmak ve aşırı terleyen bölgelerdeki terlemeyi azaltmak amacıyla kullanılır. Botoks kırışıklıkları gidermek için kullanılan kolay bir estetik tedavi uygulamadır.

Yüzünüze genç ve canlı bir görünüm kazandırmak, yaşla birlikte ortaya çıkan bu sorunlardan kurtulmanızı sağlamak için Botox uygulaması uygun bir tedavi yöntemi olacaktır.  Günlük hayatınızın içinde yapılabilecek ve konforu açısından uygulaması son derece kolay, rahat ve acısız estetik bir işlem olan botoks sonrasında yüzünüzde herhangi bir iz kalmaz. Yüzünüz doğal, tazelenmiş ve dinç bir görünümle günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Botox Neden Yapılır?

Dudak Dolgusu  özellikle yüz ve boyun bölgesinde sorun yaşayan hastalarımıza önerdiğimiz kombine bir tedavi yöntemidir. Botoks uygulaması yapılabilmesi için uygun yaş aralığı 18-65 yaş arasıdır.

Botox için tercih edilen bölgeler:

Ağız ve dudak çevresindeki ince çizgiler

Göz çevresindeki çizgiler ve kaz ayaklar

Boyunda oluşan kırışıklık ve çizgiler,

Kaş çatmaktan kaynaklanan iki kaş arasındaki derin çizgiler,

Alın çizgileridir.

Bu alanlar haricinde göz kapaklarındaki istem dışı kas hareketlerinde, tik tedavisinde, nefertiti olarak da adlandırılan boyun germe estetiğinde, kronik baş ağrısı ve migren tedavilerinde, tavşan çizgisi olarak adlandırılan burun kenarlarında, burun ucu kaldırma işleminde, kaş kaldırmada, kol altı ve el terlemelerinde de botox uygulamaları ile başarılı sonuçlar alıyoruz.

Botoks Kimler için Uygundur?

Estetik amaçlı botoks işlemi herhangi bir sağlık problemi olmayan ve alerji sorunu yaşamayan 18-65 yaş arası hemen herkese yapılabilir. Hamile ve emziren anneler için uygun değildir ve yapılmaz.

Botoks işleminde hedefimiz var olan kırışıklıkları azaltmak ve yeni kırışıklıkların oluşumunu engellemek için ortam hazırlamaktır. Dudak Dolgusu varolan bazı kırışıklıklar derinse, botoks tek başına işe yaramayabilir. Derin kırışıklıklarda botoksa ek olarak dolgu (kollajen veya yağ enjeksiyonu ile) tedavisi de gerekli olabilir. Bunun için yapılacak cilt muayenesi ile son karar verilir. 

Özellikle kas ve sinir iletim hastalığı bulunanlarda botoks uygulaması konusunda çok dikkatli olunmalıdır. Ayrıca pıhtılaşma sorunu olanlara, uygulama yapılacak dönemde enfeksiyon yaşayanlara,botoks yapılmamalı ve süreç takip edilerek yeniden planlama sağlanmalıdır.

Özel bazı ilaçların kullanımı sırasında da botoks yapılmaz. Bu nedenle botoks yaptırmadan önce yapacağımız ön görüşmede bize tüm mevcut hastalıklarınızı anlatmalı ve kullandığınız ilaçları dozları ile paylaşmalısınız.

Botox Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Baby Botox yüzün donuk görünmesini engelleyen, kırışıkları azaltan ve mimiklerin hareket etmesini sağlayan Botox yöntemidir. Bu yöntemde düşük Dudak Dolgusu doz enjeksiyon uygulanır. Böylelikle hem mimikler doğal bir şekilde hareket edecek kadar canlı kalır, hem de cilt kırışmaz. Yaklaşık 15 dakika süren bir uygulamadır.

Minimal Botox

Minimal botoks yönteminde kişiye özel botoks tasarımı hazırlanmaktadır. Burada kişinin mimik yapısı, yaşı ve cildin durumu dikkate alınmaktadır.

Önleyici Dudak Dolgusu

Önleyici botoks yaşlanmaya karşı cildi koruma altına alan yöntemdir. Uygun görülen nispeten daha erken yaşlardan itibaren yapılan botoks uygulamaları kırışıklığı önlemek adına büyük önem taşır. Bu sayede yüz deforme olmadan koruma altına alınmış olur. Önleyici botoks uygulaması minimal dozda uygulanmakta ve herhangi bir mimik kaybına neden olmamaktadır.

Masseter Dudak Dolgusu

Masseter botoks yüzün alt kısmında yer alan kasların enjeksiyonla inceltildiği uygulamadır Yüzün alt kısmında meydana gelen veya geçmişten gelen şekil bozukluklarını tedavi edebilmek amacı ile bu botoks yöntemi kullanılır.  Dudak Dolgusu  Kare yüzler küçültülerek orantılı bir yüz şekli de bu yöntemle elde edilir.

Nefertiti Botoks

Gençleştirici bir etkiye sahip olan Nefertiti botoks, son derece hassas olan çene ve boyun çizgisine uygulanır. Çenenin yeniden şekillendirilmesi ve boyun çizgilerinin yumuşatılması için tercih edilir Sarkan cilt derisi yukarı doğru çekilir ve sıkılaştırılır. Bölge daha canlı bir bir görünüme getirilerek, estetik dokunuş gerçekleştirilir.

Botoks, iğne ile yapılan bir enjeksiyon işlemidir. Botox uygulaması yapılmadan en az 20 dakika önce, daha önceden belirlenen uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi kremi sürülür ve bölgenin tam olarak uyuşması beklenir. Tam uyuşma sağlandıktan sonra, uygulamanın yapılacağı bölgeler hijyenik şekilde temizlendikten sonra, enjekte edilecek botoks karışımı yüze uygun olan ince uçlu iğnelerle yüz kasları içine küçük dozlarda enjekte edilir. Tüm işlem yaklaşık 10-15 dakika sürer. Yüzde iz kalmaz. İğne bölgeleri üzerine soğuk kompres uygulanır.

İyileşme Süreci

Botox sinir ve kas arasındaki iletişimi bozar, yani sinirin kaslara ilettiği mimik emirleri engellenir. Böylece kas geçici olarak kasılmayı bırakır ve kasılma nedeniyle meydana gelen mimik çizgileri de hafifler. Bu nedenle temel amacı cilt üzerinde kırışıklıkların geçmesidir. Bunu sağlar.

Botox, bir dolgu maddesi olmadığı için uygulama yapılan, yani enjeksiyon uygulanan bölgede şişlik ya da dolgunluk olmaz. Enjeksiyon yapılan bölgedeki kasların rahatlaması ile çizgiler, kırışıklıklar hafifler, yüz daha dinç ve canlanmış görünmeye başlar.

Botox etkisini işlem yapıldıktan yaklaşık 3-4 gün sonra göstermeye başlar, en son halinin görülmesi de 7-10 günü bulur. Bu süre kişiden kişiye, cilt yapısı, yaş, sigara kullanımı gibi bir çok faktörden dolayı değişiklik gösterebilir. Ayrıca uygulanan doz da fark edebilir ve çok önemlidir.

Riskler Nelerdir?

Botox uygulaması hem tedavi hem de estetik amaçlı uygulanmaktadır. Son derece güvenli olan botoks için her uygulamada olduğu gibi hijyen ve uygun ekipman kullanımı önemlidir. Dudak Dolgusu uygulamayı yapacak kişinin de kesinlikle konusunda uzman ve deneyimli bir estetisyen olması şarttır. Botoksun bilinen, deneyimlenen kalıcı olan herhangi bir yan etkisi yoktur.

Ancak çok nadir de olarak görülse de geçici doku zedelenmesi, his kaybı görülmesi olasılığı vardır. Yine nadiren gözkapağı düşmesi yaşanabilir, fakat bu geçici bir durumdur. Enjeksiyon esnasında iğne ucu küçük bir kılcal damara rastladığında kanama ve sonrasında morarma da görülebilir. Dudak Dolgusu morlukları birkaç gün içinde ortadan kalkar. Her estetik uygulamada olduğu gibi konusunda deneyimli, işinin uzmanı bir hekim seçmenin son derece önemli olduğu asla unutulmamalıdır.

Yaş Sınırlaması

Dudak Dolgusu uygulamaları için yaş sınırı geniş bir aralıktadır. 18-65 yaş arasında herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler, kadın ya da erkek fark etmeden botoks uygulaması yaptırabilir. Estetik olduğu kadar farklı tıbbi alanlarda da kullanılan botoks, son yıllarda çok tercih edilmektedir. Yine de ön muayene ile karar verilmesi uygun olmaktadır.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın