BİZE SORUN
  • +90 507 580 47 23
  • +90 507 580 47 23

Ombre

Ombre

 Ombre

Ombre, her yılın vaz geçilmez favori saç uygulaması oluyor. Zemin saç rengi her ne olursa olsun uzman kuaförlerce kişilerin yüz şekline en uygun düşecek biçimde hayata geçirilen bir saç boyaca şeklidir. Şimdilerde yine çok fazla ilgi bulan ombre, sombre işlemi ile çok fazla karıştırılmaktadır.

Ombre ve Sombre arasındaki fark nedir?

Sombre, sadece saçın uç kısımlarına uygulanmakta olan bir uygulamadır. Temel saç renginin birkaç ton açığı ile sınırlandırılabilmektedir. Diğeri ise saçın dip kısımlarına yakın noktadan uçlara kadar uygulanmaktadır.

En Dikkat Çekici Kızıl Saç Tonları

Ombre çeşitleri nelerdir?

Uzun Saçta Ombre: uzun özelliğe sahip saçlarda saç kökünün 20 cm altında başladığı uygulamadır.  Saçların elmacık kemik hizasından başlayıp uçlara kadar ombre uygulandığı modelidir.Kısa Saçta Ombre: kısa saç özelliğine sahip olan kişilerde ise saçın 9 cm altından uygulanmaya başlanır ve uç kısımlarına kadar iner.

Ombre Modelleri Nedir?

Ombre Modelleri kendi arasında farklı türlere ayrılmaktadır. Bu türler ise kendi arasında şu şekilde sıralanır. Keskin ombre modeli: en koyu renkli saçlar üzerinde uygulanan yöntemdir. Örneğin kapkara kömür saç rengine sahip kişilere uygulanan modelidir.

Yumuşak ombre modeli: koyu renkli saç renklerinin hafif açılarak sarı haline dönüştürüldüğü işlem yöntemidir. Doğal Ombre modeli: genellikle açık renklerden veya sarı renkli saçlara sahip olan saçlar üzerinde bir ton daha açık sarı uygulanarak ortaya çıkarılmaktadır.

Renkli Ombre modeli: isminden de kolayca anlaşılacağı gibi renkli tercihlerden oluşan ve sarı renginin içinde bulunmadığı daha iddialı uygulama modelidir. Renkli ombre renkleri ise; kırmızılar, yeşiller, maviler, mor, kızıl ve pembe gibi farklı neon renkler olmaktadır.

Ombre fiyatları nedir?       

Her geçen gün değişen kurun etkisiyle, tercih edilen kuaför salonunun fiyat politikasına göre ve saç uzunluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.Net olarak bir fiyat verebilmek pek doğru olmazken şu an piyasada sunulan ombre ücretleri ile ilgili genel olarak fiyat bilgisi vermek isteriz.

Ombre Fiyatları Listesi  En net ombre saç fiyatlarını  telefonla arayıp bizden alabilişiniz.

Ombre ne demek?

Saçın sahip olduğu farklı taban rengine rağmen üzerine açma işlemlerinin ardından sarının farklı tonlarının uygulanmakta olduğu uygulamaya ombre denmektedir. Bu uygulama ile saçlara farklı bir hava ve kişinin yüz ifadesine yenilik kazandırılmaktadır.


İrem Güzellik Salonu, Diyarbakır Lazer Epilasyon & Cilt Bakımı

Merak ettiklerinizi bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Resim gönderimi sağlayıp sorularınızı iletebilirsiniz..

0507 580 47 23

Bize Ulaşın

İrem Güzellik Salonu Diyarbakır’da Buz lazer, Çatlak tedavisi, Cilt bakımı, Microblading, PRP, Eyeliner, Kaş laminasyon, Dermapen, G5 Zayıflama, Cilt beyazlatma, Agua Peeling, Akne Protokolü, Kalıcı Makyaj, Plazmapen, Ben Alımı, BB Glow, Dudak Vitamini, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu başta olmak üzere bir çok alanda uzman ekibiyle steril salonunda profesyonel hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın